Міжнародна наукова дослідницька група представила в журналі Science Advances простий і економічний спосіб створення напівпровідникових нанокристалів різних розмірів з урахуванням різних потреб, що може забезпечити можливість масового виробництва світлодіодів наступного покоління.
Дослідники з Мюнхенського університету в Німеччині, виявили, що для світлодіодних джерел світла, напівпровідникові нанокристали по-різному можуть випромінювати різні кольори світла. Колірна гамма випромінювачів охоплює від видимого червоного до синього світла, з високою чистотою кольору.
Дослідники розробили метод використання недорогих матеріалів перовскитів (титанат кальцію) для отримання напівпровідникових кристалів з урахуванням різних вимог. Його серцевина являє собою нанометрову плівку, що складається з пористих матеріалів, що містять кремній і оксид алюмінію. Матеріали мають численні пори, де відбуваються хімічні реакції. Розчин реагує в порах і утворює нанокристал перовскита.
Експерименти показують, що розмір пор на плівці безпосередньо впливає на розмір нанокристалів, який далі визначає колірну температуру. Використовуючи цей метод, нанокристали можуть бути дуже стабільними, для досягнення світлодіодами більшого індексу передачі кольору.
Дослідники заявили, що вони ще більше підвищать ефективність цієї технології настройки кольору і розширять її для більшої кількості застосувань, маючи на увазі налаштування кольору для гнучких повнокольорових дисплеїв.
- Комментарии