Установка прожектора на світлодіодах дозволяє добре висвітлити двори, площу складів, території, що охороняються. Переваги діодних ламп в тому, що, споживаючи трохи енергії, вони дають яскраве світло і розраховані на довгий термін роботи. Монтаж приладу нескладний. Але все-таки при самостійній установці трапляються помилки, які можуть призвести до небажаних наслідків. Розглянемо, як підключити світлодіодний прожектор, щоб забезпечити безпечну безперебійну роботу світильника.
Конструкція світлодіодних прожекторів

- Металевий герметичний корпус. Фіксується 4 гвинтами по кутах.
- Світлодіодна матриця. Власне джерело світла.
- Драйвер. Являє собою блок живлення, що забезпечує ЛЕД-елементи постійним стабілізованим струмом.
- Рефлектор. Відбивач потрібен для кращого фокусування світлового потоку.
- Скло. Розсіює світло, робить його більш м'яким, а також захищає внутрішні деталі від атмосферних впливів.
- Кріпильна скоба, зажим, ущільнювач з силікону - допоміжні деталі.
Потужний ЛЕД-прожектор також містить алюмінієвий радіатор для відведення надлишків тепла.
Вибір місця для монтажу
Не потрібно думати, що встановити і підключити ЛЕД-прожектор можна в будь-якому місці. Це одна з найпоширеніших помилок. Перед тим як встановити освітлювальний прилад, необхідно враховувати такі фактори:- Висота. Оптимальною буде 1 м і вище. Нижче ставити небажано: це не забезпечить достатнього освітлення, також є ймовірність, що лампу можуть випадково зачепити і пошкодити. Якщо прожектор ставиться для декоративного підсвічування знизу, то його потрібно розмістити на підставці висотою 10-20 см. Категорично неприпустимо підключення LED-прожектору, що стоїть безпосередньо на землі. Взимку він буде засипаний снігом, а після опадів або танення снігових мас може опинитися в калюжі. Корпус прожекторної лампи не водонепроникний - потрапляння вологи всередину в кращому випадку виведе світильник з ладу.
- Захист від негоди. Світлодіодні освітлювальні пристрої мають захист по класу IP65. Корпус витримає попадання водяних бризок або підвищену вологість повітря (при тумані), а ось під атмосферними опадами довго перебувати не зможе. Додатково слід встановити козирок, який закриє пристрій від снігу і дощу, або додатково придбати спеціальний захисний чохол.
- Провітрювання. У місці, де встановлений LED-прожектор, повинна бути хороша вентиляція. Закріплення обладнання в глухому куті, де немає руху повітря, а також поряд з щільними заростями, може стати причиною перегріву і порушення роботи техніки.
Схема підключення
Для правильного підключення скористайтеся такою схемою:
На корпусі є вхідні муфта для кабелю і клемна розетка. У розетці передбачено 3 групи контактів - фаза, нейтраль і заземлення. Важливо подбати про те, щоб мережа, до якої планується підключити LED-прожектор, мала контур заземлення.
Більшість прожекторних світильників мають металевий корпус і майже всі оснащені радіатором з металу. При проникненні вологи всередину і при деяких інших несправностях світлового обладнання може виникнути підйом напруги, небезпечний для життя. Відсутність заземлення допускається, коли монтуються низьковольтні пристрої, що підключаються до мережі через адаптер.

Корисна порада: якщо кабель електроживлення не має лінії заземлення, то можна прокласти окремий заземлюючий контур недалеко від встановленого світильника.
Покрокове керівництво по монтажу та підключенню
Перш ніж проводити підключення світлодіодного прожектора, буде потрібно підготувати інструменти і витратні матеріали. Для роботи потрібні:- інструмент для зачистки дроту (підійде звичайний або канцелярський ніж);
- бокорізи;
- паяльник і витратні матеріали до нього;
- викрутка або шуруповерт;
- ізоляційна стрічка.
Весь інструментарій повинен мати ізолюючі рукоятки.
Покрокова інструкція, як правильно підключити світлодіодний прожектор, включає в себе кілька етапів:- Зачистка дротів. З кінчиків видалити ізоляційний шар, щоб забезпечити підключення до клемного розподільника.
- Зняття кришки з корпусу клемної розетки. На деяких моделях прожекторів необхідно демонтувати задню кришку, щоб зробити підключення проводів.
- Установка мережевих кінців електропроводу в монтажній розетці. Важливо пам'ятати, що приєднувати дроти, якщо обладнання монтується безпосередньо до електромережі 220 В, потрібно при відключеному автоматі. З'єднувати слід фазу з фазою і нуль з нулем. Якщо використовується трижильний дріт, то приєднати заземлення до відповідного кінця. Якщо відведення для заземлення немає, то цей проводок потрібно підключити до окремо створеної точки.
- Установка на місце кришки розетки або задньої частини прожектора.
- Додаткова ізоляція клемної колодки. Ця операція необхідна, якщо з'єднання проводів знаходиться поза корпусом прожектора. Використовують захисні коробки або ізоляційну стрічку. Останній варіант менш надійний.
- Монтаж на заздалегідь підготовлений кронштейн. Допускається кріпити обладнання безпосередньо на стіну, але в цьому випадку неможливо буде змінити кут бічного освітлення.





- Зняти задню кришку прожекторної установки і знайти коробку з клемами. Щоб отримати до неї доступ, потрібно додатково викрутити гвинти.
- Відшукати в корпусі пристрою прорізи, призначені для закладу всередину кабелю від датчика руху. На деяких апаратах вони можуть бути закриті гумовим ущільнювачем з гайкою. Це необхідно, щоб забезпечити герметичність корпусу, якщо планується підключатися до мережі без додаткових сенсорів.
- Послабити гайку і завести всередину приладу проводок датчика. Підключити його до клеми, зафіксувавши за допомогою паяльника або клемної колодки. Затягнути гайку, фіксуючи кабель.
- З'єднати кінці проводів, дотримуючись полярності. Для зручності монтажу нуль, фаза і заземлення пофарбовані у відповідні кольори.
Датчик руху може мати тільки плюс і мінус або додатково бути оснащеним заземленням. При цьому обов'язкова установка мінусового кабелю до прожекторної установки безпосередньо. Він повинен бути завжди підключений до мережі електроживлення.
Після завершення монтажу проводиться підключення ЛЕД-прожектора до електромережі і перевірка працездатності включень-виключень у відповідь на уловлювані сенсором рухи.

Якщо необхідне не тільки включення світла в відповідь на рух, а й додаткове звукове сповіщення, то разом з датчиком монтують сирену. Схема підключення світлодіодного прожектора зі звуковим сигналом практично не буде відрізнятися від тієї, що запропонована для датчика руху.
Підключення до мережі
Після того як всі роботи завершені, необхідно зробити підключення світлодіодного прожектора до мережі і перевірити працездатність обладнання. Обов'язково перед цим:- Відключити фазу на кабелі що підключаються.
- Переконатися, що конструкція після підключення схеми герметично закрита.
- Врахувати кольорове маркування 3-жильного дроту: жовто-зелений - земля, блакитний або чорний - нуль, червоний або коричневий - фаза.
Монтаж і підключення прожекторів на світлодіодах виконується просто. Дотримуючись запропонованої інструкції, можна самостійно встановити освітлювальний прилад. Необхідність установки датчика руху і / або звукової сигнальної системи незначно ускладнює роботу по монтажу та підключення системи освітлення.
- Комментарии