Грамотно спроектоване освітлення в офісі - потужний інструмент, що дозволяє в буквальному значенні управляти успішністю співробітників. У будь-якому середньостатистичному офісі працюють співробітники з індивідуальними потребами в освітленості, особливостями зору і персональними умовами праці:
- Перед екраном комп'ютера або з документами;
- Робоче місце біля вікна або в приміщенні без вікон;
- В окулярах, контактних лінзах або зі 100% -м зором.
І якщо освітлення в офісі організовано на недостатньому рівні, це легко помітити: співробітники стають млявими, дратівливими, вони швидко втомлюються і з небажанням приймаються за роботу.
Щоб офісне освітлення працювало на вашу користь, при підборі світильників враховуйте наступні параметри:
- Колірна температура – для робочих приміщень коливається між нейтральним білим і теплим білим кольором світіння. Ті зони, де важлива гранична концентрація уваги, фахівці рекомендують висвітлювати комбінацією холодних і нейтральних відтінків. Теплий білий колір зробить сприятливою і затишною зону відпочинку.
- Світловий потік – залежить від обраного джерела світла і виробника продукції. Наприклад, світлодіодної лампи Оптима (36 Вт) зі світловим потоком 3000 Лм буде досить для освітлення двох робочих місць.
- Освітлювальна площа – чим вона більша, тим більше уваги слід приділити індивідуальному освітленню робочих місць. Комбінуйте загальне освітлення для офісу з індивідуальними настільними лампами для приміщень на 30 осіб і більше, або використовуйте тільки стельові світильники, якщо в офісі одночасно працюють до 10 осіб.
Ці параметри налагоджують робочу атмосферу в офісі і позитивно впливають на продуктивність праці.
Сучасні тенденції висвітлення офісу
Ходять чутки, що є ще підприємства, що використовують растрові світильники з люмінесцентними лампами. Решта 99% вже перейшли на світлодіодні світильники для офісу.
По-перше, LED світильники служать довше (25000 годин і більше) і мають ряд переваг в порівнянні з іншими джерелами світла, а по-друге, різноманітність моделей створює простір для всіляких дизайнерських рішень з оформлення офісних приміщень:
- Вбудовувані (або стельові) панелі - популярне рішення світлодіодного оформлення офісу. Це квадратні світильники, які монтуються в секції стелі. Вони випромінюють розсіяне світло і підходять для приміщень різних площ.
- Накладні - універсальні панелі: вони можуть бути і стельовими, і настінними. Вибирайте спосіб монтажу на свій розсуд.
- Підвісні - при їх монтажі можна регулювати висоту положення лед світильника щодо робочої поверхні.
Економія - як додатковий бонус для користувачів світлодіодних офісних світильників: з появою LED панелей Ви помітите, як рахунки за електрику скоротяться в 2-3 рази.
Різноманітність моделей за типами і способу монтажу доповнює ряд переваг. Якщо Ви тільки вирішили замінити офісне освітлення світлодіодними світильниками, це не завдасть клопоту з ремонтно-монтажними роботами:
- Квадратні LED панелі вбудованого типу створені для секційних стель Армстронг;
- Накладні моделі - ідеальна заміна світильників на класичних стелях;
- Замініть звичні підвісні світильники на такі ж діодні, і ніхто навіть не помітить візуальних відмінностей.
Норми освітлення в офісі
Дотримання нормальних умов праці за важливістю стоїть на одному місці з пожежною безпекою. Відхилення від табличних значень загрожує не лише штрафом, а й погіршенням здоров'я співробітників.
Санітарні норми і правила описують повноцінну градацію необхідної освітленості в залежності від типу приміщення. Документ поширюється на приміщення (заклади), що функціонують і будуються, де працюють люди.
Для офісів є окрема таблиця, де обґрунтовуються всі показники:
Тип приміщення в залежності від виконуваних робіт | Норма освітленості, Лк |
Офіс для виконання креслярських робіт | 500 |
Великий офіс з вільним плануванням | 400 |
Офіс з комп'ютерами | 200-300 |
Конференц зал | 200 |
Сходові прольоти, ескалатори, хол | 75-100 |
Архіви, комори | 50-75 |
Значення представлені в єдиній одиниці виміру - в люксах. Розрахувати необхідну кількість світильників на одне офісне приміщення легко: 1 Люкс = 1 Люмен (світловий потік), поділений на квадратний метр приміщення.
Кількість квадратних метрів в офісі дізнатися нескладно, а інтенсивність світлового потоку в люменах, як правило, вказується в технічних характеристиках світильника.
Для вимірювання освітленості співробітники санітарних служб використовують спеціальний прилад - люксметр. Пристрій показує реальний результат тільки при відсутності перешкод, але керівники офісів можуть випередити перевіряючих і завчасно розрахувати норму освітленості в офісі для конкретних умов.
У змішаних ситуаціях не бійтеся комбінувати розміри і кількість джерел світла - так буде більше шансів організувати умови праці згідно з діючими нормами.
Що ще впливає на освітленість в офісі
Світлодіодне освітлення офісу все ж стоїть на першому місці в порівнянні з іншими джерелами світла. Однак за певних умов можна підвищити цей показник природним шляхом, не вдаючись до додаткових витрат:
- Денне світло - в сонячну погоду цей фактор зіграє на вашу користь, тільки не забудьте про розташування комп'ютерів, щоб уникнути засвіченості екрану;
- Колірна гамма інтер'єру - в робочих приміщеннях намагайтеся використовувати світлі пастельні і нейтральні тони, вони не поглинають світло, на відміну від темних;
- Розосередьте стельові і настінні джерела світла - так штучне світло займе весь простір приміщення, не фокусуючись в направленому положенні;
- Тінь - пограйте з нею, змусьте її відображатися в нефункціональну зону, наприклад, поставте стіл з кавоваркою, шафу або сейф (великогабаритний предмет) в дальньому кутку, а балон з водою ближче до вікон.
Сторона світла і пора року - ті чинники, на які вручну вплинути неможливо. Західні офіси стануть світлими тільки до кінця робочого дня, а північні в похмурий день і зовсім не побачать сонця.
Будьте завбачливі, і запасіться світлодіодними світильниками Optima до початку похмурого осінньо-зимового періоду. Оформити замовлення можна в каталогах нашого інтернет магазину Оптима або по телефону.
- Комментарии