Особливостей у вуличному освітленні не менше, ніж в приміщенні: погодні умови, функціональність території, і інші показники. Тому при пошуку відповідного вуличного світильника починайте з вибору джерела світла, адже саме він вирішує головне функціональне завдання - освітлює відкритий простір в темний час.
У статті експерти Торгового Дому Оптима розкажуть, як вибрати вуличний світильник, на що звернути увагу при виборі і як визначити відповідний тип освітлення.
Типи вуличних світильників
Світ світлотехнічної продукції поділився на «до» і «після», і причиною цього стало поширення світлодіодних джерел світла. Вони виграють за всіма параметрами функціональності і зовнішнього вигляду, а виробники продовжують розширювати лінійки корпусів LED світильників на радість дизайнерам вуличної архітектури.Світлодіодні вуличні світильники
По праву займають перше місце в переліку типів вуличного освітлення, тому що застосовуються в кожній сфері: від простого вуличного ліхтаря до декоративних паркових світильників. Структура корпусів передбачає екстремальні експлуатаційні умови, коливання температур, підвищену вологість, опади. Вони не деформуються і стійко зберігають інтенсивність світіння в спеку, холод і туман.
Одне з ключових переваг вуличних світлодіодних світильників - різновиди моделей:
- Консольні із вбудованим діодним модулем - тонкі, стильні та елегантні корпуси з Led-чіпами замість ламп;
- Консольні під лампу прямого включення - не мають вбудованої пускорегулюючої апаратури в хвостовику корпусу;
- Прожектори - найширше застосовуються, в залежності від потужності використовуються в якості архітектурного підсвічування або освітлення просторих стадіонів, площ;
- Накладні - часто використовуються із вбудованим датчиком руху, застосовуються в приватних сферах, житлових будинках і охоронних системах;
- Декоративні - всілякі ексклюзивні дизайнерські моделі для оригінального оформлення паркових і приватних відкритих зон.
Світильники з газорозрядними лампами високого тиску
На вулицях як і раніше зустрічається освітлення старих зразків: ліхтарі з лампами м'якого жовтого кольору або холодного синьо-білого відтінку. Це ртутна лампа (ДРЛ), або натрієва (ДНаТ), рідше - Металогалогенова лампа (МГЛ).
З точки зору енергозбереження натрієва лампа набагато ефективніше ртутної. Ось чому багато магістралей, житлових дворів і міських вулиць все ще потопають в вогняно жовтих променях світіння натрієвих ламп.
ДРЛ-лампи 400 замінювали на ДНаТ 250 без втрати освітленості, отримуючи економію в 150 Вт потужності на кожному світильнику. Аналогічно і з іншими номіналами потужностей.
Однак вже через 90-100 днів натрієві лампи втрачали до 15% початкового світлового потоку, а до кінця першого року експлуатації всі 30%. Це в два рази менше, ніж світлова деградація ртутних ламп, але цей фактор часто не брали до уваги при розрахунку освітленості вулиць.
Залежно від області застосування використовують світильники різної потужності з певною висотою установки:
- У житлових, паркових зонах - світильники ЖКУ і РКУ малої потужності - під лампи ДНаТ (70, 100 Вт) і ДРЛ (на 125 Вт) відповідно. Їх монтують на консолі на висоті 6-8 м.
- На автомобільних дорогах з невисокою інтенсивністю руху - ЖКУ 150 Вт і РКУ 250 Вт на опору висотою 10 м.
- Для жвавих міських магістралей, транспортних розв'язок і площ застосовують Світильники ЖКУ від 250 Вт (під лампу ДНаТ 250, 400) на консолі висотою від 10м.
- Яскраве біле іскристе світло металогалогенових ламп зустрічається все рідше через високу вартість світильників. Території, прилеглі до великих ТРЦ і будівель, раніше освітлювали урочистими металогалогеновими світильниками, нині переходять на вуличне LED освітлення.
Інші типи вуличних світильників
Під «іншими» маються на увазі джерела світла, що використовуються вкрай рідко, лише в індивідуальних випадках.
До них відносяться:
- Ксенонові - світловим елементом виступає електрична дуга, що виникає в парах металу, інертних газах, солях натрію і ртуті під високим тиском.
- Індукційні - відносяться до категорії газорозрядних ламп, джерело світла - плазма, яка не має фізичного контакту з електродом. Світять довго і яскраво, але коштують дорого.
- Люмінесцентні - лампи, відомі як «енергозберігаючі», також відносяться до газорозрядних. Використовуються, в основному, як економ варіант в світильники під джерела прямого включення (після ламп розжарювання).
Порівняння світлодіодних і газорозрядних ламп
Є випадки, коли вибір вуличного світильника не очевидний: обмежений бюджет або вводить в оману величезна кількість різноманітних варіантів. Пропонуємо наочно порівняти технічні схожості і відмінності різних джерел світла, щоб обрати серед них найбільш відповідний було легше.
☼ | ДРЛ | ДНаТ | LED |
Максимальний термін використання | 8-10 тис годин | 28,5 тис годин | 30-50 тис годин |
Деградація (втрата світлової потужності) через 3 місяці експлуатації |
30% | 12% | 2% |
Деградація (втрата світлової потужності) через 1 рік експлуатації |
40% | 20% | 4% |
Стійкість до пошкоджень |
± | ± | + |
Час виходу на робоче освітлення |
10-15 хв | 10-15 хв | 1-2 сек |
Екологічна безпека |
Містять 100 мг ртутної пари | Містять ксенон, ртутно-натрієву амальгаму | Абсолютно безпечні |
Технічні дані офіційно зареєстровані і взяті з розділівhttps://ru.wikipedia.org/wiki/
Очевидно, ЛЕД-івські лампи виграють по 88% показників, поступаються лише за вартістю. Залишилося визначити фактори, що впливають на вибір самого світильника.
На що звернути увагу при виборі корпусу вуличного світильника
Експерти виділяють 5 пунктів, яким варто приділити особливу увагу при виборі відповідного вуличного світильника:
- Призначення - грамотний виробник вказує локації, де можливе розміщення конкретного світильника. Наприклад, для газонів, підсвічування, стадіонів або магістралей. Особливості відбивача, світлодіодної матриці або опуклість розсіювача значно впливають на радіус і спрямованість освітлення, а також на можливість заміни ламп.
- Розмірні параметри - враховується посадочне місце джерела світла, тип цоколя і діаметр хвостовика.
- Колірна температура (вказується на світлодіодних світильниках) - ця характеристика дозволяє покупцеві вибрати відтінок світіння: нейтральний, наближений до світла натрієвих ламп, або металогалогенових.
- Потужність - фізичний параметр ефективності світильника, який допоможе визначити необхідну кількість одиниць після розрахунку освітленості території. Залежно від потужності покупець визначає, чи достатньо буде пари світильників, або купувати більше.
- Параметри пило- та вологозахисту - всі вуличні світильники захищені від опадів, але для деяких з них потрібна максимальна протекція від вологи. Наприклад, якщо Ви купуєте освітлювальний прилад для газону, близько поливальної системи, підсвічування для вуличних басейнів або міські ліхтарі.

Рейтинг вуличних світильників
Торгова марка Оптима - досвідчений професіонал у виробництві світлотехнічної продукції. Вуличні світильники Optima стабільно утримують планку якості з 1998 року і займають флагманські позиції в рейтингу зовнішнього освітлення.
Перелік популярних моделей періодично оновлюється з урахуванням зміни тенденцій. У цьому сезоні популярними моделями для вулиці стали:
Stels - стильний світлодіодний консольний світильник з матрицею СОВ, гратчастий корпус зі зміцненого алюмінієвого сплаву, модель преміум класу.
Efa – бюджетний варіант для вулиці: суцільний алюмінієвий корпус, світлодіодний чіп типу СОВ зі скляною захисною лінзою.
Helios – універсальний корпус з відсіком для ПРА (пускорегулювальної апаратури). Оптимальне поєднання якості і вартості: міцний алюмінієво-сталевий корпус, знімні фіксатори, термостійкий розсіювач.
НКУ – спрощений варіант Геліоса (без відсіку ПРА), передбачений для використання з лампами прямого включення.
Cobra пластик - полегшений корпус з термостійкого і ударостійкого пластику. Бюджетний екземпляр для освітлення відкритих просторів. Використовується з компактними лампами прямого включення.
За більш детальною консультацією звертайтеся до менеджерів ТД Оптима і робіть правильний вибір.
- Комментарии